ForumArsiviz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumArsiviz

Hoşgeldin ..::Misafir::..

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor

YazarMesaj
pobrediablo
İyi Üye
İyi Üye
pobrediablo

Erkek Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 712
Yaş Yaş : 38

Nerden Nerden : İstanbul
Ruh Hali Ruh Hali : Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Psikop10
Burç Burç : Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor 162a
İfade İfade : Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Icon_queen
Aktiflik Aktiflik : Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Rank711
Tecrübe Tecrübe : Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Rank1113
Paylaşım Paylaşım : Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Rank1014
Uyarı Uyarı :
Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Right_bar_bleue

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/03/08

Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Empty
MesajKonu: Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor   Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor Icon_minitime4/26/2008, 01:27

Ankara (AA)- Ağrı Dağı Üniversitesinin adı, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak değiştirilecek. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Ağrı Dağı
Üniversitesinin adının değiştirilmesini öngören Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısını görüştü.
Tasarıyı komisyona sunan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, devlet üniversitelerinin fiziki altyapı ve insan kaynakları açısından desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Ağrılı işadamı İbrahim Çeçen'in de ilinde bir üniversite kurulması halinde bunun maliyetini karşılayacağına ilişkin sözlü ve yazılı taahhütte bulunduğunu ifade eden Çelik, ''Ancak biz bunu da yeterli görmedik ve kendisiyle sözleşme imzaladık. Kendi isminin bu üniversiteye verilmesi şartıyla, bu üniversitenin kampüsünü tek başına inşa edeceğini ve üst limit olarak 100 milyon dolara kadar harcama yapacağını taahhüt etti'' dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Ağrı Dağı adı kaldırılarak, yerine İbrahim Çeçen Üniversitesi adının verilmesini eleştirerek, üniversite kurulmasında, paranın tek değer olarak ortaya konulmasını kabul edemeyeceklerini belirtti. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de Serter'in görüşlerine katıldığını söyledi. İnce, ''(Bas parayı
değiştir tabelayı), tüccar siyaset anlayışının ürünüdür. Siz bu yolu açarsanız bunu önünü alamazsınız, yarın başka biri de çıkar 'benim de ismimi verin' der. Kemal Horzum'a zamanında Kızılay, üstün hizmet madalyası verdi. Ben, İbrahim Çeçen de öyle demiyorum ama bunun yolunu açmayın'' dedi.
MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, da üniversitenin adının değişmesinin devlet geleneğine uygun düşmeyeceğini ifade ederek, ''Bir üniversite devletindir, Ahmet'in, Mehmet'in değil'' diye konuştu.AK Parti İstanbul Milletvekili Necat Birinci de geçmişte de üniversiteler kurulduğu zaman insanların karşı çıktığını belirten
Birinci, ''Erzurum'a üniversite kurulacağı zaman '2 bin rakımında beyin zor çalışır' diyen ünlü bir tarihçimiz bile vardı'' dedi.
Görüşmelerin ardından, Ağrı Dağı Üniversitesinin adının Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak değiştirilmesini öngören tasarı kabul edildi.
http://www.pobrediablo.tr.gg

Ağrı Daüı Üniversitesinin adı değiştiriliyor
1 sayfadaki 1 sayfası