ForumArsiviz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumArsiviz

Hoşgeldin ..::Misafir::..

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi

YazarMesaj
baby_devil
Site Admini

Site Admini
baby_devil

Kadın Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4988
Yaş Yaş : 38

Nerden Nerden : İstanbul
Lakap Lakap : Şeytan
Ruh Hali Ruh Hali : Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Nerdey10
Burç Burç : Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi 4170a
İfade İfade : Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Affraid
Aktiflik Aktiflik : Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Rank1112
Tecrübe Tecrübe : Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Rank1113
Paylaşım Paylaşım : Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Rank1114
Uyarı Uyarı :
Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Right_bar_bleue

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/02/08

Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Empty
MesajKonu: Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi   Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi Icon_minitime2/12/2008, 00:39

Son filmi Kader’le Altın Portakal kazanan Zeki Demirkubuz, “60’ların, 70’lerin sineması aşağılanıyor ama bugünkü dizilere baktığımızda eski filmler çok daha başarılı, diziler beceriksizce çekiliyor” dedi.

Son filmi “Kader” ile 43. Antalya Film Festivali’nde en iyi film ödülünü alan yönetmen Zeki Demirkubuz, bir söyleşiye katılmak için geldiği İzmir’de soruları yanıtladı.

“Kader” filminin ardından başlayacağı projeye henüz karar vermediğini ifade eden Demirkubuz, birkaç proje üzerinde düşündüğünü ifade etti.

“Bekleme Odası” filminin devamı niteliğinde bir hikayesi olduğunu, onun dışında 7-8 sene önce yazdığı, ama bir türlü “tam olduğuna inanamadığı için” hayata geçirmediği bir projesi bulunduğunu anlatan Demirkubuz, bir başka projesinin de “İtiraf” filminin son karesiyle başlayan yeni bir hikaye olduğunu kaydetti.

Sözünü ettiği projelerin düşünme, sorgulama aşamasında olduğunu ifade eden Demirkubuz, “ben film çekmeyi angajman haline getirmemeye dikkat ediyorum. İşte, ne zaman olgunlaşırsa filmi çekmeyi istiyorum, o yüzden böyle 3-4 tane proje üzerinde birden çalışıyorum” dedi.

TÜRK SİNEMASI VE DİZİ SEKTÖRÜ
Son dönemde Türk Sinemasının ve Türk dizi filmlerinin sayıca artmasına da değinen Demirkubuz, Türkiye’deki teknolojik olanakların artmasıyla insanların böyle bir yönelime girdiğini söyledi.

Filmlerin sayı olarak artmasını anlayamadığını belirten Demirkubuz, dizi filmlere sektörel olarak baktığında, bu sektörün “kalıcı bir geleneği olacakmış gibi durmadığını” söyledi.

Demirkubuz, dizi film sektörünün endüstriyel olarak kendini geliştirmediğini, sinemadakiler gibi bir altyapıya kavuşmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Anlatılanlara içerik olarak da bir ilgi duyduğumu söyleyemem, hatta teknolojinin bu kadar gelişmiş olmasına rağmen pek çok diziye baktığımda bugün 60’lardaki 70’lerdeki Türk sinemasının niye o kadar aşağılandığını anlayamıyorum. Çünkü bunlar çok daha beceriksiz geliyor bana, yani oyunculuk olarak, ışık olarak, insani şeyler olarak. Tamam high definition (yüksek teknolojiye sahip) kameralar kullanılıyor, güzel kurgu teknikleri kullanılıyor ama mesele olarak, hikaye olarak 30-40 yıl öncesinin Türk sinemasından daha geri bir noktada. Hatta ben şimdi onları çok daha değerli buluyorum. Hiç olmazsa onlar başka bir duyguyu uyandırabiliyorlardı. Onlar benim geçmişimdi, çocukluğumdu. O yüzden daha sempatik geliyor bana.”

Kendisine, dizi film tekliflerinin de geldiğini belirten Demirkubuz, ancak çekmeyeceğini bildikleri için bu tekliflerin eskiye göre azaldığını da sözlerine ekledi
http://www.forumarsiv.biz

Eski filmler bugünün dizilerinden daha iyi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gelecek Filmler
» Eski Motosikletler
» eski araba